آشنایی با بهترین چیدمان میز اداری [چیدمان مینیمال]

آشنایی با بهترین چیدمان میز اداری

در چه شرکت، مؤسسه یا مجموعه ای مشغول به کار هستید؟ آیا از چیدمان میز اداری و نحوه قرارگیری مبلمان رضایت دارید؟ به راحتی می توانید از لوازم، تجهیزات و ابزارهای موجود استفاده کنید؟ چیدمان مینیمال به عنوان یکی از بهترین چیدمان میز اداری چه ویژگی هایی دارد؟

اصلاً مهم نیست که در چه زمینه ای فعالیت دارید و یا چه خدمات و محصولاتی را به جامعه عرضه می کنید. در هر حال برای تسهیل فرآیند نشستن و قرارگیری مناسب در محیط های اداری و غیراداری با هدف پاسخگویی به نیاز مراجعین باید از چیدمان صحیح و اصولی استفاده نمایید. تا ضمن در دسترس بودن تمامی امکانات و تجهیزات، احساس راحتی و رضایت بیشتری از محیط کار داشته باشید.

قطعاً هرچه مبلمان و میزهای اداری با فاصله مناسب از یکدیگر قرار بگیرند، می توان از حداکثر فضای محیط نهایت بهره را برد. ضمن اینکه به همه لوازم و تجهیزات نیز دسترسی لازم را دارید. با توجه به اهمیت این موضوع و جایگاه چیدمان میز اداری در محیط های دولتی، غیر دولتی، بانک ها، اماکن درمانی و غیره قصد داریم به تحلیل و بررسی بهترین چیدمان میز اداری بپردازیم.

اهمیت محیط کار و چیدمان میز اداری

اهمیت محیط کار و چیدمان میز اداری

به طور کلی پس از منزل، محیز کار یکی از اماکن مهم برای هر فرد است. چرا که ساعات زیادی را در آن حضور دارند و به واسطه تخصص و تجربه خود و با بکارگیری تجهیزات و ابزارآلات موجود اقدام به ارائه خدمات و کسب درآمد می کند. بدین ترتیب باید در محیط کار فضای کافی برای عبور و مرور و حضور ارباب رجوع وجود داشته باشد. تا علاوه بر عبور و مرور آسان، خدمات رسانی به بهترین نحو ممکن صورت گیرد. در این خصوص چیدمان میز اداری و رعایت اصول کلی چیدمان مینیمال به منظور افزایش حداکثر از فضای اماکن اداری اهمیت فراوانی دارد.

تا جایی که مورد توجه صاحبان مشاغل مختلف و همچنین مدیران ادارات دولتی و غیردولتی قرار گرفته است. البته خودتان هم حتماً در ادارات مختلف مدل های مختلف مبلمان اداری و چیدمان میز اداری به صورت مینیمال را دیده اید. بدین منظور ما در بخش محصولات محیط گستر مدل های گوناگونی از میز اداری را تهیه نموده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهیم. از طرف دیگر در صورت تمایل می توانید از خدمات تیم مشاوره و پشتیبانی در راستای چیدمان صحیح، اصولی و استاندارد میزهای اداری کمک بگیرید و از مزایای بهترین میز اداری نهایت بهره را ببرید.

نکات مهم در خصوص بهترین چیدمان میز اداری

نکات مهم در خصوص بهترین چیدمان میز اداری

اگر قصد تهیه و استفاده از میز و مبلمان اداری دارید، باید بدانید که گام نخست آن آشنایی با نکات مهم درباره *چیدمان میز اداری* به بهترین شکل ممکن است. تا علاوه بر استفاده بهینه از حداکثر فضای موجود، کارمندان به تمامی تجهیزات و لوازم دسترسی داشته باشند. در این زمینه بعضی از اصلی ترین و مهمترین نکات در زمینه اجرای بهترین چیدمان میز اداری به قرار زیر است:

– ایجاد مرزبندی مؤثر بین کارمندان با هدف دسترسی آسان و سریع به تمامی لوازم و تجهیزات و همچنین تردد راحت کارکنان و ارباب رجوع در محیط های اداری و غیر اداری

–  به وجود آوردن یک فضای کاملاً ارگونومیک با میزهای اداری؛ بدین صورت چیدمان میز اداری به گونه ای باشد که افراد در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرند. زیرا نور خورشید باعث ایجاد حساسیت و اذیت چشمان کارمندان می شود. به نحوی که در ساعات میانی روز احساس خستگی شدید می کنند و توان چندانی برای ادامه کار تا پایان ساعت اداری نخواهد داشت.

– به هیچ عنوان نباید میزهای اداری در محل عبور و مرور افراد قرار بگیرد. این کار موجب حس ناامنی شده و در بعضی مواقع تمرکز کارکنان را بهم می زند.

– فضای شرکت و محیط های اداری را به طور کامل بررسی و ارزیابی کنید. تا براساس آن بتوانید میزهای اداری را متناسب با ابعاد فضا و تعداد پرسنل تهیه نمایید. این کار تأثیر بسزایی در [چیدمان میز اداری] دارد و موجب استفاده بهینه از حداکثر فضای محیط می گردد.

میز اداری؛ بخش اصلی و مهم در دکوراسیون محیط های اداری

میز اداری؛ بخش اصلی و مهم در دکوراسیون محیط های اداری

همان گونه که در بخش قبل نیز به آن اشاره نمودیم امروزه در اکثر ادارات و محیط های رسمی شاهد استفاده گسترده از انواع میز اداری با طرح و مدل های متنوع هستیم. در این راستا نیز شرکت های مختلف اقدام به تولید و عرضه انواع میزهای اداری نموده اند. اگر قصد استفاده از بهترین چیدمان میز اداری دارید، باید بگوییم که چیدمان مینیمال یکی از مناسب ترین و برترین روش های اجرای دکوراسیون در محیط های اداری و رسمی است. بنابراین علاوه بر خرید بهترین میزهای اداری، نحوه اجرا و چیدمان میز اداری را جدی بگیرید و تا حد امکان سعی کنید از بهترین روش های برای بهبود فضای محیط استفاده نمایید.

چیدمان میز اداری یکی از مهمترین عواملی است که بر تأثیر و کارایی کاربران آن تأثیر می‌گذارد. چیدمان درست میز اداری می‌تواند به کاربران کمک کند تا بر کارایی خود افزوده و از خستگی و خشم کاسته شود. در ادامه به بررسی چند مورد مهم در چیدمان میز اداری می پردازیم:

محل قرارگیری کامپیوتر

اولین و مهمترین عامل در چیدمان میز اداری، محل قرارگیری کامپیوتر است. بهتر است که کامپیوتر در مقابل کاربر قرار گیرد و صفحه نمایش آن در ارتفاع چشمان کاربر باشد تا از خستگی چشم جلوگیری شود.

محل قرارگیری ماوس و صفحه کلید

محل قرارگیری ماوس و صفحه کلید نیز باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی از آن‌ها استفاده کند. بهتر است که ماوس در دسترس دست کاربر باشد و صفحه کلید نیز در یک محل مناسب و مقابل کاربر قرار گیرد.

فضای کاری

فضای کاری کاربر نیز باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی از آن استفاده کند و هیچ گونه مانعی برای او وجود نداشته باشد. فضای کاری باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا کاربر بتواند راحتی مورد نیاز را داشته باشد و هیچ گونه اشغالی اضافی در این فضا وجود نداشته باشد.

تنظیمات نورپردازی

نورپردازی نیز باید به گونه‌ای تنظیم شود که کاربر از آن لذت ببرد و هیچ گونه خستگی اضافی در چشمان او ایجاد نشود

میز اداری باید از ابعاد و اندازه مناسب برخوردار باشد!

آیا تاکنون به این فکر کرده اید که نحوه چیدمان میز اداری و سایر مبلمان اداری تا حد زیادی به ابعاد و اندازه میزها بستگی دارد. به طور مثال اگر یک میز اداری بزرگ با حداکثر ابعاد را انتخاب کنید، قطعاً نمی توانید آن را در یک اتاق یا محیط کوچک قرار دهید. میز مدیریتی یا ریاستی یکی از میزهای خاص و بزرگ در مبلمان اداری است. ساختار و نحوه طراحی این میز به گونه ای می باشد، که فضای زیادی را اشغال می کند. از این رو نمی توانید آن را در یک محیط کوچک قرار داده و یا یک الی چند میز اداری را کنار آن قرار دهید.

با این توصیف قبل از خرید انواع میز و مبلمان اداری ابتدا فضای اداری موجود را اندازه گیری نموده و سپس اقدام به خرید مناسب ترین و با کیفیت ترین مبلمان اداری کنید.

سخن پایانی

چیدمان مینیمال یکی از بهترین روش های برای چیدمان میز اداری در محیط های رسمی اعم از دولتی و غیردولتی است. بر همین اساس بسیاری از مجموعه ها از این روش کاربردی و مؤثر برای چیدمان انواع میز و مبلمان اداری استفاده می کنند. شما نیز میتوانید متناسب با نوع سازمان و محیط اداری بهترین نوع چیدمان میز اداری را انتخاب کرده و اجرا نمایید. شایان ذکر است که تیم پشتیبانی محیط گستر به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات کاربران می باشد و در صورت نیاز می توانید از تجربه، توان و تخصص این مجموعه جهت خرید انواع میز و مبلمان اداری و همچنین چیدمان صحیح تجهیزات اداری نهایت بهره را ببرید.

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x